آماری از میزان فروش کنسول‌های PS5، XBOX SERIES X/S در فرانسه منتشر شد

علی رغم همه‌گیری COVID-19، هر دو شرکت موفق شدند کنسول‌های خود را به خوبی به بازار منتقل کنند و در این بخش پلی‌استیشن ۵ رکورد ویژه‌ای را ثبت کرد.

ماه گذشته کنسول‌های نسل جدید شرکت‌های سونی و مایکروسافت رسماً به بازار عرضه شدند. اخیراً آمار جدیدی از میزان فروش کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس در فرانسه منتشر شده است.

طبق گزارش وب‌سایت Ludostrie، حدود ۱۰۷ هزار دستگاه از کنسول پلی‌استیشن ۵ در فرانسه به فروش رفته است و به بزرگ‌ترین عرضه‌ی یک کنسول در تاریخ فرانسه تبدیل شد. پیش از این رکورد قبلی در دست کنسول نینتندو سوییچ با آمار فروش ۱۰۵ هزار واحدی بود.

همچنین حدود ۳۷ هزار دستگاه از کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس در این منطقه به فروش رفته‌اند که نسبت به ایکس‌باکس وان که پیش‌تر در حدود ۵۰ هزار واحد به فروش رسانده بود، کمتر است. این نسبت و روند با یک کشور اروپایی دیگر ماننداسپانیا مطابقت دارد.

برند پلی‌استیشن به طور کلی در کلی در سراسر اروپا قوی‌تر بوده است. بنابراین دیدن فروش کلی بیشتر تعجب‌آور نیست. البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که کنسول‌های نسل جدید در سال جاری بیش از حد معمول سهام و عرضه داشتند، بنابراین اگر در یک سال عادی بودیم، احتمالاً اعداد نیز کمی متفاوت بودند.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
 تریلر بازی Crimson Desert در مراسم The Game Awards 2020 منتشر شد
تاریخ عرضه بازی Returnal مشخص شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست