استودیوی کدمسترز توسط الکترونیک آرتس خریداری شد

استودیوی بریتانیایی کدمسترز (Codemasters) که به دلیل عناوین ریسینگ خود به خصوص سری بازی های Dirt  و F1 مشهور بوده، حالا توسط الکترونیک آرتس (Electronic Arts) خریداری شده است. این ناشر آمریکایی 1.2 میلیارد دلار برای خرید کدمسترز هزینه کرده است.

روند رسمی این خریداری در نیمه‌ی اول سال 2021 به پایان خواهد رسید و قیمت‌گذاری استودیو هم بر اساس ارزش سهام آن که سهمی 7.98 دلاری است انجام شده است.الکترونیک آرتس به تازگی سری پنجم از سری بازی های Dirt را منتشر کرد که با نقد های مثبتی رو به رو شد،الکترونیک آرتس یکی از استودیوهای مشهور در زمینه‌ی بازی‌های ریسینگ است و سری بازی های مشهوری مانند Dirt و Grid در دست این استودیو هستند.

به این ترتیب الکترونیک آرتس با خرید استودیوی کدمسترز سری مشهور Need For Speed عناوین ریسینگ مشهور دیگری را هم در اختیار دارد.گرهارد فلورین (Gerhard Florin)،رئیس کدمسترز در این باره گفت:

ما و الکترونیک آرتس هر دو به دنبال به جلو راندن سبک ریسینگ هستیم. حس می‌کنیم که این همکاری به ما اجازه می‌دهد تا تیم کدمسترز را گسترش دهیم و بازی‌های بهتر و بزرگ تری را برای مخاطبان خود عرضه کنیم.

اندرو ویلسن (Andrew Wilson)، مدیر عامل الکترونیک آرتس نیز به این خرید واکنش نشان داد و گفت:

صنعت ما در حال رشد است، سبک ریسینگ در حال رشد است و در کنار یک دیگر به دنبال این هستیم تا دوره‌ی جدیدی را در بازی‌های ریسینگ آغاز کنیم. با استفاده از تمام منابع الکترونیک آرتس و فناوری و مهارت کدمسترز، ما می‌توانیم فرنچایزهای کنونی خود را بهبود ببخشیم و همچنین تجربه‌های نمونه و تاثیرگذاری را به دست بازی‌بازان برسانیم.

در حالی که انتظار می‌رفت این تیک-تو (Take-Two) باشد که کدمسترز را خریداری می‌کند، ظاهرا آن‌ها تنها حاضر به پرداخت 870 میلیون دلار برای خرید این استودیوی بودند و الکترونیک آرتس با رقم بیشتری از آن شرکت پیشی گرفت.

تیم اجرایی ارشد کدمسترز و مدیر عامل کدمسترز،فرانک سینر (Frank Sagnier) و همچنین مدیر ارشد مالی این شرکت،رشید واراشیا (Rashid Varachia) در جایگاه خود باقی میمانند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
سی‌دی پراجکت رد بابت مشکلات زمان عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 عذرخواهی کرد
steam به رکورد جدید ۲۴/۸ میلیون کاربر هم‌زمان رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست