بررسی بازی Serious Sam 4

بازی serious sam 4 یک بازی تیراندازی(shooter) اول شخص است که درواقع داستان آن ادامه داستان بازی serious sam 3:BFE می‌باشد.

از ویژگی های این بازی می‌توان به درگیری های سنگین، حمله های حلقه‌ای، هرگز بازنایستادن اشاره کرد.همچنین بازی سطح گرافیک واقع گرایانه تری نسبت به بازی serious sam 3 دارد.

در این سفر، که به عنوان مقدمه برخورد اول ، سم و گروه کوچکی از مبارزان مقاومت در حال تلاش برای عقب راندن حمله شرور Mental به زمین هستند. گروه  بیگانگان قبلاً پیروز شده اند ، اما مقاومت امیدوار است با ردیابی جام مقدس ، که در واقع یک اثر بیگانه است و در جایی در میان هنر و  یک معماری ایتالیای بکر پنهان شده است ، یک امتیاز استراتژیک به دست آورد.

در حالی که سام شروع به این تلاش می‌کند ، با انبوهی آشنا از دشمن با زرادخانه اسلحه آشنا روبرو می شود. اگر قبلاً Serious Sam را بازی کرده باشید ، بیشتر آنها را می‌شناسید. Sirian Werebull ، موجودی گوشتی با شاخ وجود دارد که سر شما را شلیک می‌کند ، مگر اینکه بتوانید آن را با چند انفجار به موقع از اسلحه دوتایی خود بیرون بیاورید. Beefed Kamikaze که دارای یک جفت بمب به جای دست و جیغی است که می‌توانید از فاصله یک مایلی بشنوید ، نیز بازگشته است و شما را مجبور می‌کند قبل از نزدیک شدن به منفجر شدن آن را بردارید. همچنین می‌تواند قبل از شلیک به سمت تعداد بیشتری از دشمنان هدایت شود و یک بشکه خون و لگن را به پا کنید. یکی از موارد مورد علاقه شخصی من ، Reptiloid ، اغلب بر روی یک برج قرار می گیرد ، سپس موشکهای اسید سبز را پرتاب می کند که تا زمانی که هدف خود را پیدا نکنند یا تا زمانی که آنها را از هوا شلیک نکنید ، شما را دنبال می‌کنند.

این لیست جذاب شامل تعدادی از به یادماندنی ترین و خوش نقشه ترین دشمنان در بازی است. مدل Serious Sam – یک تن از دشمنان را در یک صحنه پرتاب می‌کند و جرات می‌کند شما از بالای سر خود بیرون بیایید – فقط به این دلیل کار می‌کند که دشمنان به راحتی قابل شناسایی هستند و در نتیجه نحوه مدیریت آنها را درونی کرده و به خاطر می‌آورند. بگویید صدای جیغ امضای Beheaded Kamikaze را می‌شنوید و به اسلحه حمله می روید تا ده ها بازی را که به سمت شما پرتاب می‌کند قبل از نزدیک شدن به منفجر شدن ، کنترل کند. هنگامی که آنها اعزام شدند ، می شنوید که زمین زیر پاهای Sirian Werebull غرش می‌کند و موشک انداز را بیرون می کشید تا گله را با یک رشته کشتن یک ضربه به پایان برساند. اما پس از آن یک جفت Reptiloids در برج های بسیار دور ظاهر می شود ، بنابراین شما برای انتخاب آنها و گلوله های خانه ای خود به اسلحه تیرانداز می روید تا از دور دور شوند. همه اینها در عرض چند ثانیه اتفاق می‌افتد و به ندرت بازی به نفع شماست که هر گروه را جداگانه بفرستید. اما دشمنان با طراحی ها ، رفتارهای متمایز و نشانه های صوتی اغلب مشخص می‌شوند ، بنابراین بندرت غافلگیر می‌شوید.

در حالی که سام این جمعیت را مدیریت می‌کند، قهرمان قلابدار از همان زرادخانه قابل توجهی استفاده می‌کند که از ابتدا در اختیار داشته است (و همچنین چند ابزار جدید). موشک انداز دوباره برمی‌گردد ، اکنون با یک نسخه ارتقا یافته که به شما امکان می‌دهد چندین دشمن را قفل کنید. این  مینی گان(mini-gun) برای کنترل جمعیت ضروری است و در عرض چند ثانیه ده ها بیگانه را از بین می برد. و دومین چیز مورد علاقه من ، توپ قابل حمل هستد ،که در این قسمت بازگشته اند ، به سام اجازه می‌دهد گلوله های توپ عظیم را به دشمنان پرتاب کند ، حتی متوسط ​​ترین مینوتورها را در چند بازدید نابود کند. هر اسلحه کاربرد خود را دارد و من از روند فهمیدن اینکه کدام اسلحه در برابر کدام دشمن بهترین عملکرد را داشت ، لذت بردم. شما همچنین می توانید فهرست ابزارهای خود را با تکمیل جستجوی جنبی گسترش دهید – یک مورد جدید در Serious Sam 4. گاهی اوقات این تغییر مسیرها به شما یک نسخه اسلحه مانند ارتقا راکت انداز را می‌دهد. در مواقع دیگر ، ممکن است یک گجت به شما اعطا کند ، که می‌تواند دامنه وسیعی از کیت های سلامتی گرفته تا سیاه چاله های قابل حمل یا بمبی را اجرا کند که باعث کاهش زمان برای همه به جز سام می‌شود. این گجت ها می توانند به نوبه خود روند نبرد را تغییر دهند ، اما به ندرت آنها را پیدا می‌کنید و باید در نحوه استفاده از آنها خونسرد باشید. در نتیجه ، آنها احساس نمی‌کنند که یک ماده اصلی اضافی هستند. بیشتر شبیه لمس جالب است.

در مبارزات سخت ، این کمک می‌کند که حداقل در بعضی از اوقات ، سام تیمی داشته باشد که بتواند به آن اعتماد کند. در این قسمت ، جوخه ای از سربازان به شما ملحق می شوند که می توانند به جنگ دشمنان کمک کنند. با توجه به اینکه چقدر جنگ های آخر بازی بسیار عصبانی است ، من همیشه از داشتن هر کمکی که می‌توانم داشته باشم سپاسگزارم. هر یک از اعضای تیم کاملاً زیبا در کهن الگوهای معروف قرار می‌گیرد: کشیشی که با اسلحه شکاری دستی دارد. نظریه پرداز توطئه پارانویا؛ سرباز زن که می تواند به همان اندازه الاغ پسران را لگد بزند. تازه استخدام شده ای که هنوز نتوانسته خودش را در جنگ حفظ کند. این شخصیت های قابل اعتماد سهام هستند ، و من بیشتر از تماشای هجوم گروه لذت می‌بردم. یک شوخی در حال اجرا باعث می‌شود که هر یک از تیم های ملی پس از اعزام بدخواهان ، بهترین یک خط را داشته باشند. چند لحظه این لحظه ها باعث شد که من با صدای بلند بخندم و ، شگفت آورتر اینکه ، داستان در واقع می‌تواند یک یا دو ضربان قلب را در طول مسیر به وجود آورد.

اعتماد Sam به تروپ ها همیشه بی ضرر نیست. در گروه sam دو مرد از زمینه های حاشیه ای وجود دارند و هر دو بسیار زیبا در قالب کلیشه های نژادی قرار می‌گیرند. رودریگز ، یک سرباز مکزیکی-آمریکایی ، سخنرانی خود را با کلماتی مانند “cajones” ، “culo” و “pendejo” فلفل می زند. این گروه ، که شخصیت های Latinx را می‌بیند که کلمات اسپانیایی را به جملات انگلیسی تغییر می‌دهند ، در بازی ها رایج است ، نویسندگان برای برجسته کردن لاتین بودن یک شخصیت استفاده می کنند. اما ، همانطور که منتقدین Latinx اشاره کرده اند ، این تصویری نادانسته از شیوه صحبت واقعی افراد Latinsex دو زبانه است. به همین ترتیب ، یک شخصیت سیاه در این بازی در یک گروه مشهور قرار می‌گیرد که احساس می کند قدیمی است و سالهاست. من خیلی دوست داشتم که ببینم Croteam حتی در مورد روشهای نوشتن پیرامون هویتهای نژادی این شخصیت کمی فکر می‌کند.

همه اینها به این احساس کمک می‌کند که این بازی هنوز لبه های بازی کمی ناهموار است. در حالی که Serious Sam 4 در مبارزات عالی (و بیشتر به نظر می رسد) عالی است ، شخصیت های آن بسیار سفت و بی روح به نظر می‌رسند. این کاملاً مناسب سام است. اگر در همان روز اولین برخورد را بازی کنید ، لحظاتی را به یاد می آورید که دوربین به سمت مشاهده شخص سوم حرکت می‌کند در حالی که سام دوید و مستقیم به سطح بالاتری رسید. متناسب با تنوع خاص قهرمان اکشن عمومی سام است که جذاب است. اما برای شخصیت های دیگر؟ نه خیلی صحنه ای که نشان می‌دهد جمعیتی از سربازان مقاومت پس از سخنرانی معمول سکوت سکوت در حال تشویق ، خصوصاً غیرمعمول است ، در حالی که چوبی ها را تحسین می‌کنند، چشمان هر شخصیت در چهره رنگ پریده آنها جمع می‌شود.

خوشبختانه، مبارزه به همان سرعت و روان است ، زیرا صحنه های برش آهسته و ترسناک است. با تشکر از فناوری چشمگیر Croteam ، Serious Sam 4 اکنون میتواند دشمنان را حتی مسخره تر از هر زمان دیگری به سمت شما بیاندازد. برخی از مبارزات در اواخر بازی ، سام را در میان بزرگترین دعواهایی که من در یک بازی تجربه کرده ام قرار می دهد. آنها نزدیکترین تقریب هایی هستند که من در یک تیرانداز اول شخص دیده ام با اندازه و مقیاس واقعی آنچه که در واقع یک نبرد خشن برای این سیاره به نظر می رسد. تنها مشکل فرکانسی است که Serious Sam 4 به این ترفند متکی است. من از جنگ بسیار لذت می‌برم ، اما خارج از تماشای ماجرا از طریق برش ها ، واقعاً همه کاری است که شما انجام می دهید. این یک بازی پرتنش و پرتحرک است که شما را مجبور می کند هنگام کشمکش ، کاملاً درگیر جنگ خونین سام برای بقا شوید. اما دقیقاً به دلیل تنش آن هسته است که کاش Serious Sam 4 در بین نبردها چیز دیگری برای ارائه داشت. با درگیری هایی که شما را وادار به جنگ همه جانبه می کند ، اغلب جلسات احساس می کردم یک روز پس از یک مأموریت آماده ام که آن را فراخوانی کنم.

به طور کلی ، Serious Sam 4 ترکیبی موفق از هویت های متفاوت سریال است ، با شوخ طبعی برای نبردهای گسترده و فکری. اما مسائل فنی ، خستگی های خسته و عدم تنوع در گیم پلی باعث شده است که این فقط یک پایه محکم باشد و نه یک قله جدید برای Croteam.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
سرویس استریم بازی آمازون معرفی شد; آمازون لونا
پیش سفارش های سری جدید Xbox با مشکل مواجه شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست