بررسی بازی FIFA 21

FIFA 21 یک بسته جامع با ویژگی های جدید ارائه می‌دهد که خلاقیت و پویایی حمله را تشویق می کند.

با گذشت چند هفته از معرفی کنسول های نسل بعدی ، FIFA 21 برای نسل فعلی بازی های ورزشی احساس پیش آهنگی می‌کند. در فیفای جدید Ultimate Team همچنان به عنوان قرعه کشی اصلی بسیاری از بازیکنان در جلو و مرکز قرار دارد ، اما بازی امسال نیز قوی ترین نسخه فیفا در تاریخ سری است. ولتا فوتبال پس از اولین بار در سال گذشته گسترش یافته است ، سرانجام حالت سرمربی به عنوان موارد جدید اضافی بر روی این بازی قرار گرفته است، و حتی روش های جدیدی برای بازی فینال وجود دارد. هر یک از این جنبه ها FIFA را برای بازی های آینده آماده می‌کند در حالی که همچنان می‌توان اطمینان کرد که بازی امسال هنوز ارزش بازی کردن را دارد .

آخرین تغییرات در گیم پلی ، وقتی برای اولین بار وارد زمین می‌شوید ، بلافاصله مشخص نیست ، دلیل اصلی این امر این است که FIFA 21 سعی در اختراع مجدد چرخ ندارد. در عوض ، ویژگی های جدید در حمله پایه های محکم بازی سال گذشته را تکمیل می‌کنند ، با واکنش پذیری بازیکن و پاس دادن نیز تغییراتی جزئی. در هر کاری که انجام می‌دهید یک بی واسطه وجود دارد که باعث می‌شود اجرای حرکات حمله گسترده باعث اجرا شود. ارسال با شدت بیشتری انجام می‌شود و کمتر موردی از توپ هدف شما را از دست می‌دهد. از طریق توپ نیز در بازی با دونده در پشت خط دفاعی موثرتر است ، با پاس های به موقع و دقیق می‌توانید پای مهاجمین هجومی را با سرعت سازگار تری پیدا کنید.

این ترفندهای گیم پلی باعث بهبود ستون های اصلی عملکرد درون زمین FIFA 21 می‌شود ، در حالی که ویژگی های جدیدی مانند Agile Dribbling باعث افزایش خلاقیت و پویایی حمله می‌شود. این روش جدید دریبل زدن با افزایش سرعت و پاسخگویی در عملکرد بازیکنان ، در صورت مواجه شدن با یک مدافع مشتاق ، کنترل بیشتری به شما می‌دهد. این طراحی برای کمک به شما در حفظ مالکیت و ایجاد فضا در موقعیت های تنگاتنگ تک نفره است. بازیکنانی که در این لحظات عالی مانند لیونل مسی و برناردو سیلوا در استفاده از دریبل مهارت بیشتری نسبت به سایرین دارند ، با استفاده از تغییرات شدید جهت و تماس ظریف ، از چنگ مدافعان تهاجمی فرار می‌کنند. این می‌تواند ابزاری قدرتمند در زیر بهترین دریبل های این ورزش باشد ، اما همچنین یک منحنی یادگیری محسوس وجود دارد که برای استفاده موفقیت آمیز و مداوم از آن اعمال می‌شود.

این درجه کنترل بیشتر در سایر موارد اضافه شده در زمین FIFA 21 نیز مشهود است. شما همیشه توانسته اید به هم تیمی ها دستور دهید که از زمین خارج شوند، اما این دو سرعتهای جلو همیشه ثابت بودند و بازیکنان فقط در یک خط مستقیم می‌توانند زمین بازی را با سرعت زیاد طی کنند. این توانایی هنوز در FIFA 21 وجود دارد ، فقط اکنون شما  می‌توانید انتخاب کنید که در چه جهتی قرار بگیرند. این برای انتقال هم تیمی های خود به موقعیت های خطرناک برای دریافت پاس یا کشیدن مدافعان از موقعیت و ایجاد فضای مناسب بسیار مفید است. خود کنترلی بازیکن یکی دیگر از عملکردهای این توانایی است که به شما امکان می‌دهد پس از ارسال توپ به یک هم تیمی ، کنترل بازیکن را به طور موقت حفظ کنید. به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از اینکه به هوش مصنوعی پاس دهید تا توپ را به شما بازگرداند ، به داخل جیب های زمین بروید یا فراتر از خط دفاعی فرار کنید. این می‌تواند خطرناک باشد که داشتن مالکیت در پای هوش مصنوعی خطرناک باشد ، اما هم تیمی های شما به طور کلی در حفظ توپ مهارت دارند ، به شرطی که آنها را مجبور نکنید برای مدت طولانی مالکیت توپ را حفظ کنند.

صحبت از هوش مصنوعی ، تعیین موقعیت شخصیتی یکی دیگر از ویژگی های جدیدی است که به بازیکنان کلاس جهانی اجازه می‌دهد با استفاده از حرکت هوشمند و تمایل به یافتن فضا برجسته شوند. این اساساً اهمیت ویژگی آگاهی موقعیتی را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد شکاف بین بهترین و سایر موارد در مورد نحوه حرکت بازیکنان خاص در داخل زمین می‌شود. به عنوان مثال ، مهاجمان برتر به احتمال زیاد آفساید خوانده می‌شوند، قادر به دویدن خود هستند و در لحظه مناسب به خط حمله نفوذ می‌کنند. سایر بازیکنان برای حملات شروع به کار جیب بین خطوط را پیدا می‌کنند ، در حالی که مدافعان برتر می‌توانند خطوط عبور را ببندند و خطر را به طور موثرتر از بازیکنان سطح متوسط  نسبت به ​​خود بخوانند.

دفاع در FIFA 21 کاملاً نادیده گرفته نشده است ، اگرچه اکثریت قریب به اتفاق موارد جدید در جهت تزریق حمله به بازی با کنترل ، خلاقیت و پویایی بیشتر است. موقعیت یابی شخصیت اگر بازیکنی مانند ویرجیل ون دیک را در تیم خود داشته باشید یا یک ناوشکن خط میانی که در ردیابی تبحر دارد ، به درون جعبه و رهگیری پاس ها می‌رود. هنر دفاع تاکنون تغییر چندانی نسبت به FIFA 20 نکرده است ، مخصوصاً هنگام بازی آنلاین با دیگران. استراتژی امتحان شده و قابل اعتماد برای حفظ کنترل بر روی یک هافبک دفاعی هنوز هم بهترین روش است ، مبادا یک تکل با یکی از مدافعان میانی خود تلاش کنید و یک هکتار فضا را برای استفاده از حریف در پشت سر بگذارید.

تکل ها در به دست آوردن توپ برگشتی کمی سازگارتر هستند ، اما با وجود گزینه هایی که بازیکنان هجومی در اختیار دارند، FIFA 21 همچنان باعث احتیاط در دفاع می‌شود. سیستم برخورد بازیکن با تصورات دیگر، تعاملات نرم تری را در سطح زمین ایجاد می‌کند، بنابراین حداقل لازم نیست نگران خطا شوید زیرا کل دفاع و دروازه بان شما روی هم افتاده اند. بازیکنان اکنون توانایی پرش از روی بازیکنان افتاده را دارند. شوت های مسدود کننده نیز در این بازی از ویژگی های  برجسته تر شده است ، به شما این امکان را می‌دهد که به جای خطر کردن یک تکل بالقوه فاجعه بار ، روی ماندن در مقابل حریف تمرکز کنید. با وجود این تغییرات، هنوز فاصله زیادی در مهارت در دفاع وجود دارد.

خوشبختانه در این بازی، شما مجبور نیستید که آن را به تنهایی انجام دهید. Ultimate Team تقریباً بدون تغییر نسبت به بازی سال گذشته باقی مانده است ، اما همکاری جدید از موارد جدید استقبال کننده است. اکنون می‌توانید با دوستان خود همکاری کنید و در هر دو بخش Division Rivals و Squad Battles پیشرفت هفتگی کسب کنید. همچنین اهداف ویژه جدیدی در زمینه تعاون وجود دارد که نسخه FIFA مربوط به پاس جنگ است و به شما و دوستانتان برای بازی با یکدیگر پاداش می‌دهد. حتی اگر Ultimate Team را بازی نکنید ، تعاون به شما این امکان را می‌دهد تا در یک محیط احتمالاً ناامیدکننده با آن درگیر شوید.

همانطور که برای سایر حالت های بازی ، ولتا فوتبال از زمان حضور در FIFA 20 گسترش یافته است. این حالت منحصر به فرد در واقع یک نسخه پایه دارتر از FIFA خیابانی است که استادیوم های عظیم را برای زمین های کوچک و تمرکز بر حرکات مهارت خنثی می‌کند. The Debut یک حالت داستانی مختصر است که در ولتا یافت می‌شود ، و به عنوان مقدمه ای از مارک فوتبال خیابانی فیفا 21 عمل می‌کند. صحنه های کوتاه و کوچکترین شباهت روایت وجود دارد ، اما یافتن هر ماده ای دشوارتر از بسته بندی کریستیانو رونالدو در تیم نهایی است. ارزش این است که فقط برای باز کردن قفل وسایل آرایشی و یک پخش کننده ستاره در پایان بازی کنید ، اما روش های لذت بخشی بیشتری برای تعامل با ولتا وجود دارد.

نبردهای برجسته مورد جدید جدیدی است که در ترکیب تیم Ultimate Team با یک پیچ و تاب فوتبال خیابانی، مجدداً به کار می رود. با بازی و شکست دادن تیم های تحت کنترل هوش مصنوعی، امتیازات خود را برای باز کردن قفل مسابقات برابر تیم های هفتگی ویژه با پاداش بی‌نظیر جمع می‌کنید. به عنوان مثال هفته اول این فرصت را برای شما فراهم می کند که یک لباس لیورپول و کیلیان امباپه ستاره PSG را بدست آورید. دومی کاملاً هیجان انگیز است زیرا شما می توانید او را در تیم ولتا خود قرار دهید. امیدوارم هر هفته بازیکنان ستاره بیشتری به شما اضافه شوند تا دلیل قانع کننده ای برای ادامه بازگشت به جنگ های برجسته به شما ارائه دهند. فقط شرم آور است که شما می توانید هر بار فقط یک ستاره بازی کنید، زیرا چه کسی نمی‌خواهد نسخه ای مدرن از آن تبلیغات برجسته نایک را از سال 2002 بازسازی کند؟

ویژگی های جدید گیم پلی FIFA 21 همچنین باعث افزایش فوتبال پر زرق و برق ولتا می‌شود. Agile Dribbling به عنوان یک روش نسبتاً ساده برای انجام حرکات مهارتی عمل می‌کند ، در حالی که سیستم جدید مسدود کردن ، دفاع را پاداش بیشتری می‌دهد. ولتا نیز امسال دارای تنوع بیشتری است ، با چندین شکل مسابقه ، اعم از 5v5 ، 3v3 ، دیوار ، بدون دیوار  و غیره. شما از بازی در محدوده یک زمین بتونی در یک پارک عمومی در لندن به نمایش در مقابل هواداران در یک صحنه داخلی رسمی در برلین خواهید رفت. اندازه زمین نحوه بازی شما را تغییر می‌دهد، زیرا وقتی فضایی برای انتقال به هم تیمی هایتان ایجاد می شود، حرکات مهارتی کمتر به یک ضرورت تبدیل می‌شوند. دیوارها همچنین جنبه جدیدی را به شما می‌دهند و به شما امکان می‌دهد ricochet از سطح مسطح آنها عبور كند ، در حالی كه اندازه تیم ها شما را وادار به سازگاری استراتژی خود می‌كند. FIFA 21 ولتا را با روش های معنی دار بیرون می‌کشد، و آن را به یک غذای فرعی لذت بخش تبدیل می‌کند که امیدوارم به اصلی ترین حالت بازی های این مجموعه تبدیل شود.

حالت حرفه ای بیش از هر حالت دیگری بوده است ، اما همچنین به دلیل عدم تغییر و بهبود در سال های اخیر با بیشترین انتقادات روبرو شده است. اولین مورد بهبود های این بازی نسبت به FIFA 20 این است این بازی یک بازی مدیریت تعاملی Football Manager-esque است که به شما امکان می‌دهد نتیجه هر مسابقه را کنترل کنید ، حتی اگر خودتان آن را انجام ندهید. شما می‌توانید هر مسابقه ای را شبیه سازی کنید و نقاط 2D را با سرعت بیشتری بازی کنید. دستورالعمل های زمینه ای وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا از درون ضربه بزنید و لحظات مهم را مثل ضربات آزاد و ضربات پنالتی کنترل کنید ، یا می‌توانید در هر زمان که بخواهید به داخل و خارج بروید. اگر تصمیم دارید کل مسابقه را شبیه سازی کنید ، باز هم می توانید تغییرات تاکتیکی آگاهانه ای انجام دهید ، زیرا داده های مسابقه نشان دهنده سطح آمادگی و عملکرد بازیکن شما است ، بنابراین حتی اگر برای بازی استوک در یک جام خسته نشوید باز هم می‌توانید روی امتیاز نهایی تأثیر بگذارید.

توسعه بازیکنان با یک سیستم رشد یافته جدید اصلاح شده است که به شما امکان می‌دهد موقعیت جوانان را در آکادمی خود تغییر دهید تا نیازهای تیم را برآورده کنید. وقتی صحبت از تیم اصلی می‌شود ، تمرینات نیز دوباره مورد استفاده قرار گرفته است و به شما این امکان را می‌دهد که جلسات تمرینی گروهی را تنظیم کنید که می‌تواند ویژگی های خاص بازیکنان را قبل از بازی بهبود بخشد ، مانند توانایی مهاجم شما در به پایان رساندن موقعیت های بزرگ. ویژگی جدید وضوح مسابقه وجود دارد که تعیین می‌کند بازیکنان در حساس ترین لحظات یک مسابقه چه عملکردی دارند. شما می‌خواهید هر جلسه تمرین را تنظیم کنید تا بین وضوح ، تناسب اندام و روحیه بازیکن خود تعادل برقرار کند ، اما هنوز هم ناگزیر تصمیم دارید که روز مسابقه که زمان انتخاب 11-ابتدایی شما است تصمیم بگیرید. این حالت مربی گری را بیشتر از قبل درگیر می‌کند و شما را مجبور می‌کند بازیکنان خود را به صورت هفتگی مدیریت کنید و از بهترین حالت برای بازی اطمینان حاصل کنید.

متأسفانه ، بازیهای کوچک آموزشی که هر هفته باید آنها را بازی کنید ، خیلی سرگرم کننده نیستند ، مخصوصاً وقتی شروع به تکرار می‌کنند. رابط کاربری به طور مشابه در مکان های دیگر کساد است ، با یک منو برای جستجوی بازیکن ، و یک مورد کاملاً جداگانه برای پیشنهاد آنها لازم است. این مقدار زیادی ناوبری غیر ضروری برای دو جنبه مدیریت فوتبال است که در هم تنیده شده اند. خریدن بازیکنان هنوز هم کاری بیهوده است، زیرا همان چند برش غیر قابل انعطاف را بارها و بارها مشاهده می‌کنید که تمام اطلاعات مهم از طریق چرخ های گفتگوی BioWare-esque در این بین ظاهر می‌شوند.

ویژگی های خوب بازی:

  • ترفندهای مربوط به پاس دادن و پاسخگویی بازیکنان با پایه های محکم فیفا بهبود می‌یابد.
  • ویژگی های جدیدی مانند Agile Dribbling به شما امکان کنترل بیشتر بر نحوه حملات توسط تیم شما را می‌دهد.
  • فوتبال ولتا چیز کمی متفاوتی را ارائه می دهد و اکنون با استفاده از حالت های معنادارتر گسترش یافته است.
  • ویژگی های جدید حالت شغلی(مربی گری) شما را مجبور به تصمیم گیری سخت در روز بازی می کند.

ویژگی های بد بازی:

  • احساس راحتی نسبت به دفاع در برابر گزینه جدید حمله، آسان است.
  • نمایش بازی کم عمق است و احساس  یک هدر رفت فرصت به بازیکن را القا می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
یکی از بزرگترین ویژگی های PS5 در ابتدای عرضه آن به بازار کار نمی‌کند
نقد و بررسی بازی تک نفره Star Wars: Squadrons

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست