جیم رایان: سونی به جامعه‌ی طرفداران Playstation 4 متعهد خواهد بود

جیم رایان در مصاحبه اخیر خود بار دیگر ضمن تاکید روی ضرورت انتشار بازی‌های میان نسلی جدید، اعلام کرد که سونی در قبال جامعه بزرگ کاربران Playstation 4 احساس مسئولیت می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید، کنسول  Playstation 5 در سراسر جهان عرضه شده و تاکنون برخی از عناوین مختلف برای این کنسول منتشر شده‌اند. طبق شواهدی که تا به حال ارائه شده، عرضه‌ی Playstation 5 بزرگ‌ترین عرضه‌ی تاریخ در میان کنسول‌های سونی بوده است. با این حال تعداد زیادی از طرفداران همچنان خواهان پشتیبانی از کنسول Playstation 4 هستند. مدیر Playstation در این می‌گوید که آن‌ها به ادامه‌ی پشتیبانی جامعه‌ی طرفداران این کنسول متعهد خواهند بود.

هرچه یک کنسول از قدرت و توانایی بالایی برخوردار باشد، اما فاکتور موفقیت یا شکست آن بازی‌های انحصاری و بزرگی است که در زمان عرضه کنسول و در ادامه مسیر برای آن عرضه می‌شود. در رابطه با Playstation 5 مسئله‌ای که باعث انتقاد بسیاری از کاربران و همچنین منتقدین شده، کمبود اثری انحصاری برای تشویق مردم به خرید آن است. اگر نسخه ریمیک بازی Demon’s Souls و بازی Astro’s Playroom، که به‌عنوان اثری جهت نمایش ویژگی‌های کنترلر دوال سنس روی تمام کنسول‌ها نصب شده را نادیده بگیریم، تمام بازی‌های دردسترس برای هر دو کنسول‌های نسل فعلی و هشتم عرضه شده‌اند.

در مصاحبه با آخرین شماره‌ی مجله‌ی EDGE، از آقای جیم رایان (Jim Ryan) در خصوص ساخت عناوین بین نسلی و به خصوص نگرانی از عقب ‌ماندن بازی‌ها برروی کنسول‌های نسل جدید، سوال شد. وی در پاسخ تاکید کرد که سونی به جامعه‌ی بزرگ از طرفداران Playstation 4 متعهد است و افزود که احتمالاً شاهد عمر بیشتری از این کنسول به نسبت Playstation 3 خواهیم بود. آقای رایان توضیح داد که با گذشت کنسول Playstation 5 مورد تاکید و توجه بیشتری قرار خواهد گرفت.

“ما احساس می‌کنیم در برابر این جامعه‌ی بزرگ از طرفداران مسئولیت و تعهد داریم و می‌خواهیم تا زمانی که نیاز باشد، به ساخت بازی‌های مختلف برای پلی‌استیشن ۴ ادامه دهیم. به‌نظر من این کاری منطقی است که باید انجام دهیم. فکر می‌کنم داستان و سرنوشتی که در انتظار پلی‌استیشن ۴ است که فراتر از پلی استیشن ۳ خواهد بود. با گذشت زمان اهمیت پلی‌استیشن ۵ بیشتر حس خواهد شد و به‌ مرور به‌عنوان کنسول اصلی جایگزین می‌شود.”

حال باید منتظر ماند و دید انتشار آثاری چون Horizon Forbidden West، بازی Sackboy: A Big Adventure و همچنین Marvel’s Spider-Man: Miles Morales به‌صورت مشترک برای هر دو کنسول در آینده می‌تواند عواقب بدی را برای پلی استیشن 5 و سونی به‌هراه داشته باشد یا خیر؟

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
شایعه: مراحل توسعه بازی Elder Ring به‌زودی به‌پایان می‌رسد
تریلر کوتاه بازی Demon’s Souls Remake به نمایش بازخوردهای مثبت بازی می‌پردازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست