steam به رکورد جدید ۲۴/۸ میلیون کاربر هم‌زمان رسید

طبق اطلاعات بدست آمده از وب‌سایت Steam، فروشگاه استیم امروز با رسیدن به ۲۴/۸۰۴/۱۴۸میلیون بازیکن هم‌زمان، رکورد قبلی خود که در ماه مارس امسال ثبت شده بود را شکست.

اما این بار فصل زمستان و تعطیلات سال نو میلادی و از طرفی شروع دوباره قرنطینه در برخی از کشورها باعث شد که چنین اعداد و رقم‌هایی به وجود بیاید. البته عرضه بازی‌هایی مانند Cyberpunk 2077 نیز بی‌ اثر نبوده. این بازی توانست در اوایل هفته به بیش از یک میلیون بازیکن همزمان دست پیدا کند و رکورد بیش‌ترین بازیکن همزمان در یک بازی تک‌نفره را به نام خودش ثبت کند.

عرضه‌ی بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 به تنهایی با رسیدن به یک میلیون بازیکن هم‌زمان در استیم، رکورد جدیدی را برای عناوین تک‌نفره برروی این پلتفرم ثبت کرد.

رشد و گسترش محبوبیت بازی بزرگ Counter-Strike: Global Offensive نیز یکی دیگر از دلایل مهم تعداد بالای بازیکنان است. عنوان Counter-Strike: Global Offensive در ماه مارس موفق شد تا بیش از یک میلیون بازیکن را به خوب جذب کند. اگرچه پس از رسیدن به تعداد ۱/۲ میلیون کاربر هم‌زمان در مارس امسال، تعداد بازیکنان این عنوان کاهش پیدا کردند، اما میانگین تعداد کاربران بازی در طول سال ۲۰۲۰ همیشه بیشتر از قبل بوده است. طبق آخرین آمار‌های منتشر شده، این بازی دوباره در حال نزدیک شدن به میانگین ۱ میلیون بازی‌باز است.

برخلاف رکورد‌ها و آمار‌های ثبت شده در اوایل سال جاری میلادی، تعداد بازیکن‌هایی که در استیم به عنوان In-Game ثبت شده‌اند کمتر از ماه مارس بوده است. در ماه مارس ۸.۱ میلیون بازیکن به صورت In-Game ثبت شده‌اند و این درحالی است که این رقم امروز با تقریبا یک میلیون کاهش به ۷.۱ میلیون رسیده است. هنوز دلیل این اتفاق به صورت کامل و شفاف مشخص نشده است.

احتمالاً اطلاع دارید که حدود دو ماه پیش مشخص شد که این فروشگاه توانسته آمار تازه‌ای از خود به‌جا بگذارد و با عبور از ۱۸.۸ میلیون کاربر آنلاین همزمان، رکورد جدیدی برای خود ثبت کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
استودیوی کدمسترز توسط الکترونیک آرتس خریداری شد
تریلری از شخصیت Okiku در بازی One Piece: Pirate Warriors 4 منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست