GOG انتشار بازی ترسناک Devotion را لغو کرد

شرکت GOG که اخیراً از انتشار دوباره‌ی بازی بحث برانگیز Devotion برروی فروشگاه خود خبر داده بود، امروز به طور ناگهانی تصمیم خود را تغییر داد و اعلام کرد که دیگر قصد ندارد این کار را انجام دهد.

در این بازی، یک ارجاع عجیب وجود دارد که بسیاری از گیمرهای چینی آن را توهین قلمداد کرده‌اند. ماجرا از این قرار است که در بازی یک برگه کاغذ وجود دارد که به رییس جمهور چین اشاره می‌کند. اما این اشاره به زعم چینی‌ها یک توهین است. در واقع در این نوشته مقایسه‌ای بین «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین و «پو خرسه» (Winnie the Pooh) شخصیت کارتونی دیزنی انجام شده است.

این مقایسه کنایه‌آمیز است و به نظر می‌رسد که اساسا شکل گرفته تا شی جین پینگ را به باد تمسخر بگیرد. در هر حال نتیجه آن چندان خوشایند نبود. چین اساسا پس از این اتفاق، از اکران یک فیلم مرتبط با شخصیت پو خرسه جلوگیری و آن را توقیف کرد.

وقتی خبر این کنایه منتشر شد، اوضاع برای استودیوی Red Candle بدتر هم شد. بازی‌کنندگان چینی با نقدهای منفی به بازی حمله کردند. آن‌ها که به حذف این محتوا از بازی هم کاری نداشتند، در نهایت کاری کردند که استودیوی سازنده بازی با دست خود، آن را از استیم حذف کرد.

این تنها اتفاق ناگوار بازی نبود. ناشر چینی بازی یعنی Indievent پس از این ماجرا، مجوز فعالیت خود را از دست داد. شرکت Winking Entertainment ناشر تایوانی بازی هم بی سر و صدا عقب کشید و بازی در خطر محو از تاریخ قرار گرفت.

دلیل حذف شدن ساخته‌ی استودیوی تایوانی رد کَندل گیمز (Red Candle Games) اشاره‌ی مستقیم به رئیس جمهور چین یعنی Xi Jinping و تمسخر او بود. شاید جالب باشد بدانید که به دلیل مقایسه‌ی Jinping با شخصیت Winnie-the-Pooh شرکت دیزنی (Disney)، این خرس بامزه به طور کامل در کشور چین ممنوع شده است. این در حالی است که بازی Devotion شامل یک پوستر با عبارت «Xi Jinping Winnie-the-Pooh moron» می‌شود که به طور مستقیم به موضوع Winnie-the-Pooh اشاره دارد.

با توجه به کیفیت بالای Detention، ساخته‌ی قبلی رد کندل گیمز، بسیاری از بازی‌بازان منتظر بودند تا بازی جدید این استودیوی تایوانی را تجربه کنند. اما پس از حذف Devotion از استیم، دیگر امکان دسترسی به این عنوان وجود نداشت. به همین خاطر، انتشار خبر عرضه‌ی بازی توسط GOG بازی‌بازان زیادی را خوشحال کرد. اما متاسفانه این‌طور که به نظر می‌رسد، بازی Devotion نفرین شده و قرار نیست دوباره منتشر شود.

GOG دلیل عدم انتشار بازی Devotion را دریافت «پیام‌های بازی‌بازان» اعلام کرده است: اوایل امروز، اعلام شد که بازی Devotion قرار است راهی GOG شود. پس از دریافت پیام‌های متعدد از سوی بازی‌بازان، ما تصمیم گرفتیم این عنوان را برروی فروشگاه خود قرار ندهیم.

متاسفانه رد کندل گیمز هنوز به خبر عدم عرضه‌ی بازی برروی GOG واکنشی نشان نداده و هنوز مشخص نیست که آیا این عنوان اصلاً شانسی برای انتشار در مناطق دیگر دارد یا خیر. خوشبختانه این استودیو هم‌اکنون در وضعیت خوبی قرار دارد و در حال کار برروی یک پروژه‌ی جدید است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
رویداد The Game Awards 2020 رکورد ۸۳ میلیون بیننده‌ی زنده را به ثبت رساند
اطلاعات جدیدی از بازی Overwatch 2 و Diablo 4 ارائه شده و حضور آن‌ها درBlizzConline 2021 تاییده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست