بروز مشکلی در فایل ذخیره‌‌ی بازی Cyberpunk 2077 گزارش شد

سایبرپانک -2077

متاسفانه به ‌نظر می‌رسد که مشکلات مربوط‌به بازی Cyberpunk 2077 تمامی ندارند و حالا باید مسئله‌ی آزار‌دهنده‌ی دیگری را نیز به خیل این مشکلات اضافه کنیم.

بازی Cyberpunk 2077 با مشکلات فنی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند. باگ‌های تصادفی زیادی در این بازی وجود دارد، اما این مشکلات در کنسول‌های پایه‌ی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان بسیار بیشتر دیده می‌شود. در کنار این باگ‌ها، بازی از عدم ثبات فریم نیز رنج می‌برد. مشکل جدیدی نیز توسط برخی بازی‌بازان گزارش شده که فایل ذخیره شده، بارگذاری نمی‌شود.

به‌نظر می‌رسد که نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی درگیر بسیاری از این مشکلات نیست، اما مشکل مربوط به عدم بارگذاری فایل‌های ذخیره شده در این پلتفرم نیز وجود دارد. در طی یکی دو هفته‌ی گذشته، یک اشکال در بازی Cyberpunk 2077 کشف شد که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا اقلام گران قیمت را خریداری کنند، سپس آن‌ها را نامحدود کپی و به‌فروش برسانند.

پیدا کردن این مشکل راهی آسان برای کسب پول فراوان در بازی است، اما ظاهراً باعث بروز مشکلاتی می‌شود. بازیگنانی که از این روش استفاده کرده‌اند، بعد از مدتی با پیغام خطایی مواجه شده‌اند. این پیغام به آن‌ها اعلام می‌کند که فایل‌های ذخیره شده، قابلیت بارگذاری ندارند.

دلیل اصلی این مشکل‌ها به بخش کرفت کردن آیتم‌ها مربوط می‌شود. هرمقدار تعداد آیتم‌های ساخته‌ شده بیشتر شود، به‌دنبال آن اندازه فایل ذخیره‌ی بازی نیز به‌شدت افزایش پیدا می‌کند. گیمرهای زیادی شخصاً تلاش کرده‌اند تا محدودیت حجمی دقیق برای فایل ذخیره سازی بازی را پیدا کنند و بسیاری از آن‌ها به عدد ۸ مگابایت رسیده‌اند. همچنین اینطور که مشخص شده، با حذف کردن آیتم‌ها از اینونتوری، حجم فایل سیو کاهش پیدا نمی‌کند. درواقع به‌نظر می‌رسد که اگر یک‌بار، آیتمی کرفت شده به فهرست موجودی شخصیت V اضافه شود، حجم آن، حتی درصورت حذف شدن، همچنان باعث افزایش حجم فایل ذخیره می‌شود.

با وجود اینکه زمان کوتاهی که از عرضه سایبرپانک 2077 می‌گذرد، سی‌دی پراجکت رد درگیر رفع باگ‌ها و گلیچ‌های بی‌پایان بازی بوده است. آن‌ها با انتشار آپدیت 1.04 در هفته‌ی پیش سعی کردند برخی از مشکلات بازی را برطرف یا کم کنند. همچنین بااینکه آپدیت 1.05 آن به‌تازگی برای کنسول‌های پلی استیشن و ایکس باکس منتشر شده، اما به‌نظر می‌رسد که هنوز تجربه‌ی بازی روی کنسول‌های مذکور روان‌ نیست. ناگفته نماند که آپدیت 1.05 در آینده‌ی نزدیک برای دارندگان سایبرپانک 2077 روی پلتفرم پی سی نیز عرضه خواهد شد.

سی‌دی پراجکت رد به عنوان توسعه دهنده‌ی این بازی، باید مشکلات زیادی را پس از انتشار پر از ایراد بازی برطرف نماید. به دلیل بروز این مشکلات، ارزش سهام و اعتبار شرکت کاهش یافته است. از طرفی هم بسیاری از کارمندان این استودیو از وضعیت مدیریت پروژه‌ی Cyberpunk 2077 ناراضی هستند.

بازی Cyberpunk 2077 هم اکنون برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و همچنین سرویس گوگل استدیا در دسترس است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
بازی Spider-Man Remastered احتمالاً به‌زودی به‌صورت جداگانه قابل خرید باشد
عرضه جدید بازی Street Fighter 5 با تاخیر خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست