ویدئویی از سیستم نمسیس بازی Middle Earth Shadow of Mordor منتشر شد

شاید بازی Middle Earth Shadow of Mordor که در سال 2014 توسط کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) عرضه شد را نتوان یکی از برترین و جاه‌طلبانه‌ترین بازی‌های آن سال به شمار آورد اما بدون شک در کنار سیستم مبارزات و پارکور آن که از سری مشهور Assassin’s Creed الهامات زیادی گرفته بود، یک ویژگی ارزشمند و منحصر به فرد به نام سیستم نمسیس (Nemesis System) قرار دارد که پس از عرضه‌ی بازی توانست استاندارد جدیدی را به صنعت بازی‌های ویدئویی وارد کند.

در واقع سیستم نمسیس به مانند یک ویژگی منحصر به فرد و نقطه‌ی عطف برای بازی Middle Earth Shadow of Mordor به شمار می‌آمد. به لطف این سیستم، بازی‌بازان می‌توانستند روایت‌ها و سناریوی داستانی منحصر به فرد خود را بسازند و شخصیت‌های غیر قابل بازی (NPC) بر اساس رفتار بازی‌بازان به مانند شکست یا پیروزی در یک مبارزه، رفتارهای پویا و واکنش‌های جالبی نشان دهند.با ایران استریمر(iranstreamer.com) همراه باشید.

سیستم نمسیس ابتدا در بازی Middle Earth Shadow of Mordor پیاده‌سازی شد و مورد استقبال و ستایش فراوان قرار گرفت و پس از آن در سال 2017 در عنوان Middle Earth Shadow of War تکامل یافت. در همان حال سوالی که بسیاری از بازی‌بازان داشتند این بود که چرا سایر گیمر ها در عناوین خود از چنین سیستم منحصر به فرد و محبوبی استفاده نمی‌کنند؟

در همین راستا آقای مارک براون (Mark Brown) از شرکت برادران وارنر با انتشار یک ویدئوی جذاب در حساب Game Maker’s Toolkit خود، به بیان مطالبی در مورد طراحی این سیستم، ثبت اختراع آن و موارد دیگر پرداخت.

طبق اظهارات آقای مارک براون، شرکت برادران وارنر در تلاش است تا سیستم نمسیس را به صورت یک ثبت اختراع به مالکیت خود درآورد و آن را به صورت رسمی ثبت نماید. این ثبت اختراع مربوط به سیستم شخصیت‌پردازی، ساخت محیط و قلعه‌ها، ارتباطات اجتماعی و تمامی موارد دیگر در مورد سیستم نمسیس خواهد بود. نکته‌ی جالب این است که این درخواست شرکت برادران وارنر جهت ثبت مالکیت رسمی سیستم نمسیس یک بار در سال 2019 رد شد. با این حال شرکت برادران وارنر مجددا درخواست خود را ارسال کرد و با این که این درخواست هنوز در مرحله‌ی بازبینی و انتظار قرار دارد، اما به نظر می‌رسد تنها چند امضا و پرداخت حقوق معین شده تا ثبت رسمی سیستم نمسیس به مالکیت شرکت برادران وارنر باقی مانده باشد.

با این که در حال حاضر توسعه‌دهندگان دیگر به سمت استفاده و الهام از سیستم محبوب نمسیس نرفته‌اند، اما این خبر می‌تواند به معنی انحصارگرایی کامل این قابلیت فوق‌العاده باشد و احتمالا در سایر بازی‌ها که شرکت برادران وارنر در توسعه‌ و نشر آن‌ها مشارکتی ندارد، دیگر شاهد آن نخواهیم بود. دو بازی Middle Earth Shadow of Mordor و Middle Earth Shadow of War هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارند. کاربران کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس نیز می‌توانند با استفاده از قابلیت پشتیبانی از نسل قبل به تجربه‌ی این دو بازی بپردازند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
بسته الحاقی Silent Hill بازی Dark Deception: Monsters & Mortals معرفی شد
اطلاعاتی از نسخه‌ نسل نهمی بازی GTA Online لو رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست