هر آنچه که از God of war Ragnarok می‌دانیم: یک قدم تا رگناروک

God of War Ragnarok

داستان بازی گاد آف وار God of War 3 با مرگ کریتوس به اتمام می رسد. خدای جنگ انتقامش را خدایان المپیوس گرفته و حالا وقت آن رسیده با کشتن خود امید را در سطح یونان پخش کند. او به حرف های آتنا اعتنایی نمی‌کند و با بلیدز او المپیوس به زندگی اش خاتمه می‌دهد. با این حال در ابتدای God of War جدید که در سال 2018 عرضه شد می بینیم کریتوس که کمی سنش بیشتر شده در صحت و سلامت کامل است و یک ماجراجویی بزرگ را با پسرش اغاز می‌کند.

پس از پایان God of war 3 کریتوس کشته شده و به ارامش رسیده است اما به نظر می‌رسد خدایان تصمیم ندارد به شکنجه‌های کریتوس پایان بدهند. با اینکه کریتوس تمامی ان ها را سلاخی کرد اما نفرین آن‌ها همچنان پابرجاست. ان ها سال ها پیش کریتوس را از کشتن خودش منع کردند. به همین خاطر کریتوس هیچ گاه نمی تواند به دستان خودش کشته شود.

دو شمشیری که یادآور تمامی پلیدی‌ها و زشتی‌هایی است که روی تاریک کریتوس را به خودش یادآور می‌شود. به همین خاطر دست به کار شده و به بالای یک تپه‌ی بلند می رود و شمشیرهایش را به پایین پرت می کند ولی هیچ چیز برای خدای جنگ ساده نیست. شمشیرها ناگهان به بالا برگشته و به پاهایش گره می خورند. بلیدز او کی اس(blades of chaos) دست بردار نبود ، کریتوس هم همینطور. شبح اسپارتا سپس تصمیم گرفت با قایقی به دل دریا زده و از شمشیرهایش خلاص شود. او بلیدز او کی اس(blades of chaos) را به وسط دریا انداخت اما انداختن شمشیرها همانا و غرش اب همانا. طوفان دریا را در بر گرفت و کریتوس در اوضاعی ترسناک به دام افتاد. وقتی در ساحل به هوش اومد خود را در کنار بلیدز او کی اس(blades of chaos) یافت. نه ، گذشته اش او را رها نمی کردند. شاید هم هدفی والاتر برای او مقدر شده بود.با ایران استریمر(iranstreamer) همراه باشید.

یونان برای او تمام شده بود اما از قرار معلوم  ماجراجویی بزرگ در انتظارش است. مدتی پس از نابود کردن المپیوس و خدایان و متوجه شدن این موضوع که کریتوس باید با گذشته اش زندگی کند ، سه هیولا و یک زن ناشناس طی حوادثی که هنوز مشخص نیست او را به نورث(North) بودند. این سه هیولا در حقیقت سه گرگ عظیم الجثه بودند. گرگ هایی دو برابر بزرگتر از کریتوس. گرگ هایی که یکی سیاه رنگ با چشمانی سبز و دو تای دیگر گرگ‌هایی سفید و خاکستری رنگ بودند. همچنین در پشت این گرگ‌ها زنی ناشناس قرار داشت که کریتوس هیچ گاه صورتش را ندید. این چهار تن مدتی پس از پایان God of war 3 و 150 سال پیش از اتفاقات نسخه جدید ایزد جنگ را به نورث(North) آوردند. کریتوس تا پیش از اغاز ماجراجویی جدیدش ایده‌ای در مورد هویت این گرگ‌ها نداشت اما در میانه سفرش با آتریس و با مشاهده یکی از طراحی ها در معبد تیر یعنی خدای جنگ نورث(North) متوجه شد این سه گرگ به ترتیب فنریر ، اسکول و هتی بودند. فنریر بزرگترین دشمن اودین بود و اسکول و هتی فرزندانش هستند. در پیش گویی ها امده رنگراک(Ragnraok) یا همان آخرالزمان دنیای نورث(North) زمانی اغاز می‌شود که اسکول و حتی و ماه و خورشید را بگیرند. به همین واسطه اودین در زمانی نامشخص این دو گرگ را دزدید تا نه تنها فنریر هوس حمله به اودین را نکند بلکه بتواند با داشتن اسکول و هتی ، رگنراک(Ragnraok) را نیز کنترل کند. پس آن زن ناشناس که بود ؟ هرچند در هیچ کتاب یا نوشته ای به هویت زن اشاره نمی شود اما مشخصا کاندیدایی بهتر از فی همسر فقید کریتوس وجود ندارد.

تاکنون سازندگان در مورد بسته‌های الحاقی و یا محتویات پس از انتشار God of War Ragnraok هیچ اطلاعاتی را ارائه نداده‌اند. اما اگر بازگردیم و نگاهی به نسخه‌ی سال ۲۰۱۸ این بازی بیاندازیم، مشاهده می‌کنیم که پس از انتشار بازی God of War 2018، تنها تعدادی به‌روزرسانی برای این عنوان عرضه شد که محتویاتی به مانند زره‌های جدید را به بازی اضافه کرد. همچنین مدتی بعد، بخش نیو گیم‌ پلاس (New Game Plus) نیز در دسترس قرار گرفت که بازیکنان قادر بودند با سلاح، تجهیزات و مهارت‌هایی که در تجربه‌ی نخست به دست آورده‌اند، بار دیگر به سراغ بخش داستانی بازی رفته و این بخش را برای بار دوم تجربه کنند. اما به غیر از محتویات یاد شده، هیچ بسته الحاقی داستانی برای این بازی عرضه نشد. در رابطه با بازی God of War Ragnraok نیز همین‌طور است و احتمالا پس از انتشار، شاهد انتشار به‌روزرسان‌هایی خواهیم بود که محتویات جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند اما در هر صورت هنوز سازندگان در این رابطه، اطلاعات و جزئیاتی را ارائه نداده‌اند. برای مطلع شدن از جدیدترین اخبار دنیای بازی و تکنولوژی بازی ایران استریمر(iranstreamer) را دنبال کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای
بازی Back 4 Blood سبک تیراندازی خود را ارتقا خواهد داد
اولین تیزر از گیم‌پلی بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 منتشر شد

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • majid-jaberi
    01/01/2021 00:08

    لحظه شماری میکنم برای دیدن اولین تریلر رسمی از گیم پلی بازی D:

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست