بازی The Last of Us Part 2 رکورد دریافت جوایز سالانه را شکست

تاریخ انتشار:                                                              2020-06-19

سبک:                                      Action ,Adventure, Survival Horror

سازنده:                                                                  Naughty Dog

ناشر:                                                                                Sony

امتیاز ایران استریمر:                                                                10

عنوان The Last of Us Part 2 در سال گذشته‌ میلادی با دریافت 300 جایزه از 576 جایزه‌ موجود، توانست بیش از هر بازی دیگری در تاریخ صنعت بازی‌ های ویدئویی، جوایز سالانه را از آن خود کند.

درخشش بی‌نظیر The Last of Us Part 2 در جریان دریافت جوایز سالانه‌ سال گذشته‌ میلادی، این بازی را در میان -شاید هم در راس- برترین عناوین تاریخ صنعت بازی‌ های ویدئویی قرار می‌دهد. پس از این بازی که با 300 جایزه در جایگاه اول دریافت جوایز سال 2020 قرار می‌گیرد، عنوان Hades با دریافت 64 جایزه‌ی سالانه، در رتبه‌ دوم این رقابت حضور دارد. همچنین بازی Ghost of Tsushima هم که تنها یک جایزه کم‌ تر از عنوان Hades دریافت کرده است، با 63 جایزه‌ی خود در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. اینکه عنوان The Last of Us Part 2 توانسته است 300 جایزه از 576 جایزه‌ی اهدا شده در سال 2020 را از آن خود کند، یعنی جوایز دریافتی این بازی، از مجموع تعداد جوایز سایر عناوین حاضر در این رقابت بیش‌ تر است.با ایران استریمر(iranstreamer.com)همراه باشید.

اما این همه‌ی ماجرا نیست. The Last of Us Part 2 توانست با دریافت 300 جایزه، رکورد دریافت جوایز سالانه را هم به نام خود ثبت کند. تا پیش از سال 2020، عنوان The Witcher 3 Wild Hunt که توانسته بود در سال 2015 تعداد 280 جایزه را از آن خود کند، در صدر فهرست برترین بازی‌ های تاریخ این صنعت قرار داشت. اینکه بگوییم عنوان The Last of Us Part 2 در صدر فهرستی از برترین بازی‌ های تاریخ قرار دارد اغراق نیست؛ چراکه با دریافت 300 جایزه‌ سالانه، این بازی توانست از سد عناوینی همچون Grand Theft Auto 5 ،Skyrim ،The Legend of Zelda و Red Dead Redemption 2 عبور کند.

جالب است بدانید که The Last of Us Part 2 به همان اندازه که به کام طرفدارانش خوش آمد، به همان اندازه هم در نظر منتقدان خوش درخشید. این عنوان تواست علاوه‌ بر جوایز رسانه‌ ها، جوایز نظرات کاربران همچون جایزه‌ متاکریتیک Metacritic را هم از آن خود کند. در حالی که این موضوع در رابطه با بازی مورد بحث کاملا طبیعی است، همیشه این‌طور نیست که کاربران و رسانه‌ ها هم‌نظر باشند. به عنوان مثال، در حالی که عنوان Red Dead Redemption توانست در سال 2010 میلادی بیش‌ ترین جوایز را دریافت کند، نظرات کاربران حاکی از این بود که آن‌ ها عنوان Mass Effect 2، که در جایگاه دوم قرار داشت را به این بازی ترجیح می‌دهند.

اگرچه در سال‌ های دیگر، اختلاف میان جایگاه اول و دوم دریافت جوایز سالانه، دو یا چند جایزه‌ دریافتی از نظرسنجی‌ های کاربران بود، اما در سال 2020 میلادی، The Last of Us Part 2 حتی براساس نظرسنجی‌ های کاربران هم پیشتاز بود و در حالی که این عنوان 108 عدد از جوایز بازی منتخب کاربران را دریافت کرد، Cyberpunk 2077 تنها با دریافت 24 جایزه در رتبه‌ دوم قرار گرفت.

لازم به ذکر است که هر سال تعداد متفاوتی از جوایز توسط رسانه‌ ها و نظرسنجی‌ ها اهدا می‌شود و سال 2020 با 576 جایزه، تا کنون بیش‌ترین تعداد را به خود اختصاص داده است. با این وجود، The Last of Us Part 2 توانسته است 52 درصد جوایز ممکن را دریافت کند. از این منظر، عنوان The Witcher 3 Wild Hunt که در سال اول عرضه‌اش 59 درصد جوایز ممکن را دریافت کرده است در جایگاه اول، و عنوان Resident Evil 4 که 16 سال پس از عرضه‌اش یک نسخه‌ واقعیت مجازی بازسازی‌ شده از آن در حال توسعه است، با دریافت 57 درصد از جوایز ممکن در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۲ رای
پیش دانلود بازی Returnal در دسترس قرار گرفت
ماد جدیدی برای بازی Crusader Kings 3 در دسترس قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست