بلیزارد(Blizzard) تیم توسعه‌ی Warcraft 3: Reforged را منحل کرده است

Warcraft 3

 بیان اطلاعاتی در مورد توسعه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged و بازسازی ساختار داخلی شرکت بلیزارد اینترتینمنت (Blizzard Entertainment) می‌پردازد. برای مطلع شدن از جزئیات بیشتر با ایران استریمر (iranstreamer) همراه باشید.

در این گزارش بیان شد که علاوه بر تغییرات عمده در مدیریت و ساختار شرکت بلیزارد(Blizzard Entertainment)، تیم بزرگی که در سال گذشته وظیفه‌ی توسعه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged را بر عهده داشته است، در ماه اکتبر سال گذشته به صورت کامل منحل شد. این تیم که تحت عنوان Team 1 شناخته می‌شد، وظیفه‌ی ساخت و مشارکت در توسعه‌ی عناوینی زیادی به مانند StarCraft 2 ،Heroes of the Storm و StarCraft Remastered را بر عهده داشته و پس از این اتفاق، سرنوشت پشتیبانی از عناوین مذکور مورد ابهام واقع شده است.

طبق گزارش منتشر شده، گروه Team 1 در سال گذشته پس از عرضه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged، خود را آماده‌ی ساخت پروژه‌ی بعدی یعنی بازسازی نسخه‌ی دوم مجموعه‌ی Diablo کرده بود. با این حال قبل از شروع به کار، بین اعضای این تیم بحث و جدل بسیار بزرگی بر سر اشتباهاتی که در پروسه‌ی توسعه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged رخ داده است، شکل گرفت. همین امر سبب شد در آغاز فرآیند توسعه‌ی بازسازی Diablo 2 اختلالات متعددی رخ دهد.با ایران استریمر (iranstreamer) همراه باشید.

طبق گزارش وب‌سایت خبری بلومبرگ از منابع داخلی شرکت بلیزارد، بازسازی بازی Warcraft 3: Reforged به علت سوء مدیریت، ارتباط مخدوش اعضای Team 1 و فشارهای زیاد مدیران به عرضه‌ی زودتر بازی به خاطر مسائل مالی، با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده بود. عنوان Warcraft 3: Reforged در سال ۲۰۱۸ توسط بلیزارد(Blizzard Entertainment) معرفی شد و قرار بود در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود. از همین رو شرکت بلیزارد شروع به پیش‌فروش این عنوان برای سال ۲۰۱۹ کرد. به نظر می‌رسد این اقدام کاملا بدون اطلاع و هماهنگی اکثر توسعه‌دهندگان این اثر بوده است.

در حالی که گروه Team 1 در حال آماده‌سازی خود برای توسعه‌ی بازی Diablo 2 و عدم تکرار اشتباهات گذشته بود، در نهایت شرکت بلیزارد پروژه‌ی Diablo 2 را از دست آن‌ها خارج کرد و به تیم دیگری که قبلا با همکاری استودیوی ویسکاریوس ویژنز (Vicarious Visions) در حال کار بر روی بازی Diablo 4 بودند، سپرد. با ایران استریمر (iranstreamer) همراه باشید.

در نهایت ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی به منزله‌ی پایان فعالیت گروه خلاق Team 1 بود و شرکت بلیزارد آن را منحل نمود. پس از این اتفاق، چندین توسعه‌دهنده‌ی مهم از این شرکت جدا شده و برخی دیگر از کارمندان به سایر بخش‌های بلیزارد منتقل شدند. برخی از توسعه‌دهندگان جدا شده از بلیزارد به استودیوی دریم‌هیون (DreamHaven) پیوستند که توسط مدیرعامل سابق بلیزارد یعنی آقای مایک مورهیم (Mike Morhaime) تاسیس شده بود. همچنین برخی دیگر به استودیوی فراست جاینت (Frost Giant) که توسط گروه دیگری از کارمندان سابق و با تجربه‌ی بلیزارد تاسیس شده بود، پیوستند.

در پایان یکی از منابع داخلی شرکت بلیزارد در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشت که این شرکت همچنان از بازیکنان عنوان Warcraft 3: Reforged حمایت خواهد کرد و قرار است در آینده محتویات پس از عرضه برای آن‌ها ارائه دهد. با این حال باید دید که وظیفه‌ی توسعه و ساخت محتویات پس از عرضه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged بر عهده‌ی کدام گروه از زیرمجموعه‌های شرکت بلیزارد(Blizzard Entertainment) خواهد بود. برای مطلع شدن از جدیدترین خبرهای دنیای بازی و تکنولوژی با ایران استریمر (iranstreamer) همراه باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
تاریخ انتشار بازی RBI Baseball 21 مشخص شد
نسخه‌ Collector’s Edition بازی Dying Light 2 فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست