فروش جهانی ایکس‌باکس سری ایکس و اس به ۳٫۵ میلیون واحد رسیده است

xbox series x & s

اخیراً یکی از تحلیل‌گران صنعت بازی در گزارشی به فروش جهانی ۳٫۵ میلیون واحدی کنسول‌های ایکس‌باکس(xbox) سری ایکس و اس اشاره کرده است. برای مطلع شدن از جزئیات بیشتر با ایران استریمر (iranstreamer) همراه باشید.

شرکت سونی اخیراً در گزارش مالی خود اعلام کرد که کنسول پلی‌استیشن ۵ تا انتهای دسامبر ۲۰۲۰، در مجموع حدود ۴٫۵ میلیون دستگاه فروخته است. با توجه به این موضوع که شرکت مایکروسافت در این چند سال آمار فروش کنسول‌های ایکس‌باکس را ارائه نمی‌دهد، اطلاعات مشخصی از میزان فروش کنسول‌های نسل جدید آن‌ها در دست نیست. با این حال، اخیراً نیکو پارتنر (Niko Partner) و دنیل احمد (Daniel Ahmad)، آماری تقریبی از میزان فروش کنسول‌های ایکس‌باکس (xbox) سری ایکس و سری اس را ارائه داده‌اند. با ایران استریمر همراه باشید.

دنیل احمد به‌تازگی با انتشار توییتی اشاره کرد  کهتاکنون فروش کنسول‌های ایکس‌باکس (XBOX) سری ایکس و سری اس در حدود ۳٫۵ میلیون واحد بوده‌اند. این نشان می‌دهد که کنسول‌های مذکور حدود یک میلیون واحد نسبت به پلی‌استیشن ۵ کمتر به فروش رفته‌اند. البته ممکن است این رقم از آمار دقیق فاصله زیادی داشته باشد، اما در صورت عدم ارائه آمار رسمی فروش توسط مایکروسافت، احتمالاً ارائه آمار دقیق مشکل خواهد بود.

در همین حال، به نظر می‌رسد محدودیت‌های عرضه برای ایکس‌باکس سری ایکس/اس و پلی‌استیشن ۵ برای آینده ادامه خواهد داشت. مایکروسافت اعلام کرده است که کمبود عرضه‌ی کنسول‌های نسل جدید این شرکت احتمالاً حداقل تا ژوئن سال جاری ادامه خواهد داشت. همچنین سونی نیز محدودیت‌های تولید و عرضه را به دلیل کمبود قطعات پیش‌بینی می‌کند. برای مطلع شدن از خبرهای بیشتر دنیای بازی و تکنولوژی ایران استریمر (IRANSTREAMER) را دنیال کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
فرنچایز Call of Duty در مجموع 27 میلیارد دلار درآمدزایی کرده است
رابرت آلتمن بنیان‌گذار ZeniMax در گذشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست